Rezervace

K dispozici u nás máte, kromě stylového ubytování i saunu, která je pro naše hosty k využití zdarma. Je pro 2 osoby a umí se tedy rozpálit přímo pro Vás. Její součástí je i relaxační odpočinková zóna a sprcha, ručníky a mycí kosmetika. 

sauna

Pokoje

 • Prezidentské apartmá / Bezděz

  Prezidentské apartmá / Bezděz

  V obrovském stylově zařízeném dvoupokojovém apartmá vás potěší zejména dvě široké postele a jedna rozkládací pohovka, která se může přeměnit na pohodlnou postel pro další dva hosty. Celkem se sem tedy vejde 6 hostů. V případě potřeby vám bude k dispozici také dětská postýlka a jídelní židlička. Apartmá je vybaveno jednou koupelnou a pokoje je od sebe možné oddělit zatažením zatemňovacího závěsu. Má klimatizaci. Posnídat můžete na vlastní terase s překrásným výhledem. Apartmá je vybaveno kuchyní s...

  Koupelna
  Sprchový
  kout
  Dvoulůžko
  Fén
  Minibar
  TV
  Kuchyňka
  Klimatizace
  24 m2
  více >
 • Dvoupokojový apartmán / Lori a Ignác

  Dvoupokojový apartmán / Lori a Ignác

  Ve stylově zařízeném dvoupokojovém apartmá vás potěší zejména dvě široké postele, které v kombinaci s pohodlnými matracemi ze studené pěny nabízí skutečně luxusní odpočinek. Dobře se zde vyspí čtyři hosté. V případě potřeby vám bude k dispozici také dětská postýlka a jídelní židlička. Apartmá je vybaveno jednou koupelnou a pokoje je od sebe možné oddělit zatažením zatemňovacího závěsu.

  Koupelna
  Sprchový
  kout
  Dvoulůžko
  Fén
  Minibar
  TV
  30 m2
  více >
 • Rodinný pokoj / Vilém

  Rodinný pokoj / Vilém

  Poslouží vám jako velmi prostorný pokoj pro dva, ale díky kvalitní, široké přistýlce se může snadno proměnit v útulný rodinný pokoj až pro čtyři nocležníky. K dispozici vám bude také dětská postýlka a jídelní židlička. Hlavní dvojlůžko se šířkou 180 centimetrů nabízí v kombinaci s kvalitními matracemi ze studené pěny skutečně luxusní odpočinek. Dá se použít jako manželská postel nebo jako dvě oddělená lůžka.

  Koupelna
  Sprchový
  kout
  Dvoulůžko
  Přistýlka
  Fén
  Minibar
  TV
  24 m2
  více >
 • Dvojlůžkové pokoje / Karel, Hynek a Márinka

  Dvojlůžkové pokoje / Karel, Hynek a Márinka

  V obou dvoulůžkových pokojích vás kromě stylového interiéru potěší široké postele, které v kombinaci s kvalitními matracemi ze studené pěny nabízí skutečně luxusní odpočinek. Lůžka je možné použít jako manželskou postel nebo jako dvě oddělené postele. Relaxovat můžete také v pohodlném křesle a třeba se přitom dívat na LCD televizi, kde díky službám jako Netflix, Youtube nebo HBO GO najdete opravdu nepřeberné množství programů v češtině, němčině nebo angličtině. Kdybyste si ale ze stovek a stovek...

  Koupelna
  Sprchový
  kout
  Dvoulůžko
  Fén
  Minibar
  TV
  16 m2
  více >
 • Apartmá / Jarmila

  Apartmá / Jarmila

  Ve stylově zařízeném apartmá vás potěší zejména dvě široké postele, které v kombinaci s pohodlnými matracemi ze studené pěny nabízí skutečně luxusní odpočinek. Lůžka je možné použít jako manželskou postel nebo jako dvě oddělené postele. V apartmá se nachází také dvě kvalitní přistýlky, a proto se zde dobře vyspí až čtyři hosté. V případě potřeby vám bude k dispozici také dětská postýlka a jídelní židlička. Apartmá je vybaveno kuchyňkou s varnou deskou, mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí.

  Koupelna
  Sprchový
  kout
  Dvoulůžko
  Přistýlka
  Fén
  Minibar
  TV
  Kuchyňka
  21 m2
  více >

Služby

Sauna

K dispozici u nás máte, kromě stylového ubytování i saunu, která je pro naše hosty k využití zdarma. Je pro 2 osoby a umí se tedy rozpálit přímo pro Vás. Její součástí je i relaxační odpočinková zóna a sprcha, ručníky a mycí kosmetika. 

více >

Snídaně, kuchyně a společenská místnost

Dobrá snídaně dělá dobrý den. Proto na vás každé ráno od 7:30 do 11:00 bude čekat bohatý snídaňový bufet. Nadchne chuťové pohárky masožravců, milovníků sladkého, ale i vegetariánů či veganů. Na své si přijdou také gurmáni, kteří vyhledávají lokální produkty. Snažíme se vyjít vstříc rovněž každému, kdo má nějaké zdravotní omezení. Tak se určitě...

více >

Terasa

Chvíle pohody a odpočinku si naplno užijete také na útulné terase, která se nachází u společenské místnosti. Náramně si zde vychutnáte snídaně a neméně kouzelné jsou večery se sklenkou žernoseckého vína. Jeho lahodná chuť vás opojí již po prvním doušku, ale ze svého minibaru si na terasu můžete nosit jednu láhev za druhou a zaplatit až ráno. Při pohledu na účet...

více >

Úschovna kol

Cyklisté jsou u nás víc než vítáni! Bodejť by ne, když přes Litoměřice vede oblíbená cyklotrasa Praha–Drážďany . O vaše jízdní kola bude přes noc dobře postaráno. Dolů se jde jedna báseň a nahoru vám s kolem ráda pomůže naše obsluha. Úschovna kol je vybavena bezpečnostními stojany s integrovanými zámky. Kola se do nich...

více >

Prádelna

Po těžkém dni na kole nebo při delších cestách přijde vhod možnost přeprat si oblečení v pračce se speciálním programem na funkční a sportovní prádlo. Prací kapsle jsou vám k dispozici zdarma. O sušení se pak postará sušička šetrná k vašemu oblečení. Ti, kteří se bojí svěřit sušičce své prádlo, mohou využít půdní prostor s mnoha sušícími šňůrami. A...

více >

Parkování

Na stáje pro motorové oře v renesanci opravdu nemysleli, a tak parkování v centru Litoměřic občas připomíná loterii. Ale se šťastným koncem pro vás samozřejmě. Pokud budou parkovací místa u penzionu obsazená, přizastavíte jen pár metrů od vchodu a v klidu vyložíte všechny kufry, tašky a kola. Pak svěříte své auto pod dohled kamer na nedaleké veřejné parkoviště a odsud se...

více >

Aktivity v okolí

Snažíme se, abyste v našem penzionu našli veškerý luxus, který potřebujete pro kvalitní relax. Kdybyste ale chtěli opustit pohodlí svého pokoje a poznávat blízké či vzdálenější okolí, rádi se s vámi podělíme o několik tipů.

 

O MÁCHOVI

Penzion Mácha nabízí komfortní ubytování přímo v centru renesančního města Litoměřice. Ve 4 stylově zařízených pokojích si až 12 hostů může vychutnávat nerušený odpočinek na luxusních postelích, kouzelné večery na útulné terase a příjemné začátky nových dní, ke kterým přispívá bohatý snídaňový bufet. Komorní atmosféra zaručuje, že si během svého pobytu užijete soukromí a klid. Velikost penzionu ale zároveň umožňuje prožít společnou dovolenou například několika spřáteleným rodinám. Díky své poloze nedaleko hlavního litoměřického náměstí je Penzion Mácha ideálním útočištěm také, pokud potřebujete nabrat síly během služební cesty nebo putujete po dálkové cyklotrase Praha–Drážďany. Na vlastní (elektro)kola  se přesvědčíte, že cyklisté jsou u nás víc než vítáni.

Jméno slavného českého básníka nenese penzion náhodou. Mácha v Litoměřicích žil až do své smrti a nám se líbí elegance jeho doby. Tu se společně s noblesu renesančního města snažíme přenést i do interiéru penzionu. Stylově jsme však vsadili na novější směr zvaný art deco, který kombinujeme s moderním stylem skandinávského typu. Pomocí vyladěného interiéru usilujeme o to, aby Penzion Mácha byl víc než jen pouhé místo pro přespání. Snažíme se, aby promyšlené a stylově vybavené prostory penzionu umocňovaly váš komfort, pohodlí a odpočinek.

front
about

Náš příběh

Kdo se stará o vaše stylové pohodlí?

Promyšlený styl Penzionu Mácha nese rukopis jeho majitelů – mladého páru interiérových designerů. Rádi by se vám krátce představili a prozradili také několik svých vizí, jež se snaží nejen díky litoměřickému penzionu naplňovat.

Tak jako jsme my dali jméno litoměřickému penzionu, sami jsme před pár desítkami let dostali ta naše. Rodiče nás pojmenovali jako Alžbětu Mrázovou a Vojtěcha Paclíka. Naší hlavní profesí a zároveň životní vášní je interiérový design. Živili jsme se jím například v Kanadě, v Austrálii nebo na Novém Zélandě. Všechna tato místa nás nesmírně obohatila a dala nám spoustu inspirace. Zkušenosti se zahraničním interiérovým designem se dlouhodobě snažíme přenést do České republiky – mimo jiné i do stylového vybavení Penzionu Mácha. V jeho interiéru jsme si pohráli opravdu s každičkým detailem. Věříme totiž, že styl, krása a promyšlenost míst, ve kterých člověk žije, ovlivňuje jeho pohodlí, intenzitu odpočinku a celkovou spokojenost. Právě proto jsme se vynasnažili, abyste se v našem penzionu cítili co nejpříjemněji.

V zahraničí jsme získali nejen designerské zkušenosti, ale nasáli jsme tam také několik životních postojů, které se nám zalíbily natolik, že se jimi řídíme i v Penzionu Mácha. Jedná se například o preferování lokálních produktů. U snídaní si proto můžete pochutnat na místních uzeninách, domácích marmeládách nebo mléčných výrobcích z regionální farmy. V minibaru na vás čeká několik lahví lokální lahůdky – žernoseckého vína.

Snažíme se jít rovněž cestou udržitelného rozvoje a co nejekologičtějšího provozu. Proto například omezujeme množství odpadu. Pomáhá nám s tím litoměřický bezobalový obchod, ve kterém pro vás nakupujeme ekologická mýdla, sprchové gely, šampony, vatové tyčinky, odličovací tampony a další hygienické potřeby, které na vás čekají v koupelně.